Obrazy

 

 

Rozklikněte pozvánku: Od počátku března 2017 probíhá prezentace obrazů i s literaturou v Galerii MICHAEL, Rašínovo nábřeží 58, Praha 2.

Dne 1. března 2017 v 17 hodin se konala slavnostní vernisáž expozice děl současných umělců v Galerii MICHAEL. Galerie je umístěná v příjemném a dobře dostupném prostředí Rašínova nábřeží 383/58 v Praze 2 a tato expozice je vyloženě soustředěna na současné umění - především výtvarné, ale i literární a jsou zde plánované pravidelné Hovory o umění.

K umístění galerie - několik fotografií a mapka na podrobnějším webu, tam i více k prezentovaným výtvarným dílům a rovněž i k literatuře, vesměs související s výtvarným uměním - rozklikněte obrázky:

Pro bližší informace o této expozici a Hovorech o umění či v případě zájmu o účast na tomto programu se obraťte: nebo

Vlastní obrazy, značené buď "Marie Pospíšilová" anebo pak zejména stylizovaným květem macešky ve tvaru čtyřlístku a "Pansymarie" jsou prezentovány blíže hlavně na

Obrazy jsou jednak podobiznami lidí i zvířat, malovanými často na objednávku, důležitou složkou je i ilustrátorská tvorba k vlastní literatuře, ale těžiště spočívá ve volné, nevázané tvorbě, která je rovněž figurální, ale symbolicky zaměřená, symbolický obsah je tím hlavním. V současnosti tvorbu tvoří zejména dva cykly - Kočky čarodějky a Tarot, výtvarná i literární tvorba se však prolíná, takže i ilustrátorská tvorba je blízká volné. Vždy je základem jednoznačné vystižení stylizovaných tvarů, technikou je barevný linoryt či v poslední době nějčastější kombinovaná technika, s užitím akrylu, akvarelového pastelu a koláže z vlastních fotografií.

Další detaily malby - rozklikněte:

 

Výše reprodukované Setkání víly s andělem, akryl na plátně, 50x50 cm je vystaveno a nabízeno v ATELIÉR ART v Poděbradech, tam vystaven a nabízen rovněž soubor rámovaných barevných linorytů Koček čarodějek.

Rámované barevné linoryty Koček čarodějek jsou vystaveny a nabízeny rovněž v obchodě ve Vrchotových Janovicích pod zámkem Sidonie Nádherné, kde jsou vystaveny a nabízeny též v internetové verzi obchodu - zde jen příklady z většího souboru tam nabízených děl:

Tam na objednávku pro milovníky koček byly namalovány i realistické verze Koček čarodějek, akvarelové pastely na plátně, 38x40 a 23,7x29,8 cm, 40x40 a 18x24 cm - Kočky čarodějky na Karlštejně, které však byly hned zarezerované, dále Kočky čarodějky pod Hradčany a Kočky čarodějky u sv.Mikuláše, dále Kočky na Karlštejně a Kočka na střeše:

<

         

<

 

 

K tvorbě jiných autorů

 

Osobní věnování, kterých si vážím - rozklikněte:

Vlevo monografie s věnováním autora PhDr. Čestmíra Berky, rodinného přítele rodičů, nyní hledaná různými složkami, zcizená Miroslavem Kolářem - jako obvykle, všude kolem samý zloděj anebo přinejmenším "diverzant", jak je nazývám i v literatuře, který přijde slídit, je o všem informován, o čem já samozřejmě ne, ale nic neprozradí a jen vynáší - jako zanášivá slepice, též shodné inteligence a úrovně cílů.

Věnování vpravo - viz: http://www.pragueart.biz

 

Aktuálně byla přerušena nabídka vybraných děl české moderny, podložených vždy řadou znaleckých posudků a materiálovými průzkumy. V součanosti není možné říct, zda v budoucnu bude majitel sbírky opět nabízet díla rovněž touto neaukční cestou.

Momentálně jsou tedy nabízena díla z jiných sbírek a vlastní obrazy.

Bližší informace můžete získat na

Ukázky z aktuální nabídky najdete v prezentaci Galerie ROSEMARIE:

Aktualizovaná nabídka na eAntik:

  

  

Delší dobu byly nabízeny mimořádně kvalitní olejomalby Oty Janečka na plátně z mimořádné bohaté a kvalitní sbírky, To bylo již ukončeno vzhledem k neserioznímu jednání zprostředkujícího článku a zároveň daná kvalitní sbírka je zřejmě již vyčerpaná.

Občas se vyskytne Janečkův obraz z jiného zdroje.

Již mezitím prodané obrazy jsou postupně z této nabídky vypouštěny.

 

 

 

 

Obrazy Andreje Bělocvětova (1923-1997) z rodinného vlastnictví - z pozůstalosti malíře:

Vzhledem k úzkému kontaktu s potomky malíře je k dispozici řada obrazů z pozůstalosti, které však nejsou primárně k prodeji - vedle galerie v Poděbradech jsou i v galerii ROSEMARIE v Řitce:

Poslední obraz je galerií ROSEMARIE momentálně zapůjčený galerii v Poděbradech.

Ohledně obrazů Andreje Bělocvětova přímo z rodiny podrobněji:

 

 

Již od první poloviny či poloviny 80. let při průzkumu obrazů spolupracuji s ing.Bohumilem Štverákem, který tehdy zahájil provádění své originální radiologické expertízy pomocí rentgenofluorescenčních paprsků, určující se stoprocentní jistotou objektivní vědeckou metodou stáří veškerých vrstev díla, tj. včetně podkladu a popř. i lokalitu vzniku díla - bližší informace:

 

Vybrané obrazy k prodeji je možné sledovat i na jednom z alb - na http://album.volny.cz/tabulari   obrazy - právě k prodeji - tam aktuální nabídka

Objednávky a jakékoliv dotazy na :

 

                    

Kontakt také -

TOPlist