KONTAKTY

 

 

Marie Pospíšilová (Pansymarie) - umělecká historička, malířka, spisovatelka, autorka detektivních příběhů - kontakty:

 

nebo

 

Vstup ke Galerii ROSEMARIE zahradou či okrasným parkem, obývaným mnoha živočichy - nejrůznější ptáčci jsou všude, potravu jim vozí Zoohit, Grain shop a částečně i Ráj papoušků. Když vyběhnu po cestě k vrátkům pro balík, často nechápou a utíkají po cestě přede mnou, šmidlají nožkami, co to dá. Veverky nejenže sídlí na velkých ořešácích, ale vedle toho mají pod ořechem neustále košík s ořechy. Dřív byly objednávané v Ráji oříšků, ale nyní jsou z Ráje papoušků, protože nerozlouskané si veverky mohou lépe ukládat ve své spižírně. Na faktuře firma neopomene nikdy poznamenat, že ořechy jsou v pořádku a jejich případné poškozené je způsobené agresivitou našich papoušků. Je jistě žádoucí, aby kolem Galerie ROSEMARIE rostlo a kvetlo množství růží, pod stromy občas vyrostou i různé houby a před domem - tedy i vstup do galerie lemují dvě řady hortenzií, bohatě kvetoucího keře, módního v Evropě zejména na konci 19. a na přelomu 19. a 20. století, zdobícího tehdy hlavně zámecké parky a oblíbené bylo i jako jméno ve šlechtických kruzích. Když jsem vypravcovávala průvodcovský text na zámku Libochovice, tak jsem tam přespávala v pokoji princezny Hortenzie. V expozici jsem tenkrát vítala spinet, na který jsem si po ukončení prohlídek hrávala. Pak jsem ale vždy v notách nalistovala stránku, která tam byla nastavená, aby vše bylo zase v pořádku. Ale víc jsem bydlela v zámcích ve Žlebech a na Sychrově.

 

Pf 2015 - rozklikněte a chvíli počkejte na načtení:

Aktuální kontakty najdete níže na vizitce, s radostí už je možné oznámit, že úřední bydliště je již konečně shodné se skutečným a neplatí tedy už byt po rodičích v Praze 2-Vinohradech v Moravské ul., dále od června 2004 neplatí adresa v Maceškové ulici v Praze 10- Zahradním Městě, která je uváděna na množství znaleckých posudků.

Kontaktovat se můžete jednoduše:

Od konce prosince 2013 se již výhradně zdržuji v Řitce na adrese, která je tedy nyní konečně i úředně trvalým bydlištěm: Řitka, sm.č. 252 03, Zahradní 367, kde je k dispozici prostornější ateliér či přesněji - dva ateliéry a lepší pracovní podmínky, řešící konečně předešlou prostorovou nedostatečnost - dům PANSYMARIE - ateliér a zahrada umění a Galerie ROSEMARIE 1.10.2013 proběhla kolaudace stavby domu a dům namísto předchozího evidenčního čísla 31 v Zahradní ulici obdržel číslo popisné 367.

A protože se ke mně dostaly různé podivné teorie, proč bydlím za Prahou a nikoliv v Praze jako dřív, což různí nepražští podnikavci nemohou pochopit, je třeba zdůraznit, že konečně bydlím slušně a se zázemím pro svou práci, že nemusím malovat ve stejné místnosti, kde i spím a zhoršovat si tak své zdraví a vůbec, že samozřejmě každý Pražák, narozený pod Vyšehradem, který si užil desetiletí denního dojíždění do práce přes celou Prahu a zničil si tak zdraví, tak prostě prchá z Prahy jak jen to rychle jde. A když někdo uvidí prostředí, v němž dnes žiju a kde mne i každý opravdový zájemce o umění může vyhledat, tak musí pochopit, proč někdo změní místo svého pobytu. Navíc, když se jedná o místo, kde s dědou a babičkou strávil většinu dětství, už od narození a když se mu pracně po smrti rodičů podařilo na poslední chvíli vyrvat nemovitost po rodičích z rukou podvodníků - a až sem jsem slyšela ten obrovský kámen, který tatínkovi nahoře v nebi spadl ze srdce. To by totiž určitě nečekal, že bychom o vše mohli přijít a bylo mou povinností to nedopustit. Zato nyní tu bydlíme oba i s bratrem.

Do banky jezdím do Berouna přes Karlštejn anebo kolem Svinař, přes Liteň a kolem Tetína a nechávám se inspirovat zejména k tomu, co nyní píšu - "Záhady baronů z Veveřího vrchu", neboť Veveří vrch právě někde tady musel stát.

 

Naši přirození hlídači, doplnění soustavou kamer se systémem mydlink:

Hlídač zahrady - její skalní obyvatel - zprvu jsme se domnívali, že jde o veveřáka Kazizubku, nyní už víme, že je to Zrzečka Rozárka:

Dirigentské místo pro dirigenta ptačího orchestru:

 

Dům PANSYMARIE alias ROSEMARIE s Kočkami čarodějkami, konkrétně i Kočkovilami - viz k tomu blíže v oddílu o malbě.

Do lokality Řitka přesídlila i autobiografická hlavní hrdinka detektivního cyklu "Zločiny mezi obrazy" Rosemarie Macešková - viz příběhy, napsané od ledna 2008, odkdy pak hrdinka následující příběhy prožívá ze Řitky z domu ROSEMARIE:

"Řitka - český Midsomer" - čti na http://www.mariepospisilova.com/ritka-midsomer.html

"Usvědčen v Písku aneb praktiky obchodníka s obrazy" - čti na http://www.mariepospisilova.com/praktikyobchodnikaobrazy.html

"Sherlock Holmes a záhada s obrazem v Řitce" - čti na http://www.mariepospisilova.com/SherlockHolmes-Ritka1913.html

"Chagalliáda aneb excitace expirovaného svědomí" - čti na http://www.mariepospisilova.com/Chagalliáda.html

"Sherlock Holmes a poklad v Řitce" - čti na http://www.mariepospisilova.com/Sherlock_Holmes_a_poklad_v_Ritce.html

A další, pojednávající detailně o okolí Řitky v době Sherlocka Holmese - "Sherlock Holmes řeší zvlášť brutální vraždu výtvarného teoretika" - čti na http://www.mariepospisilova.com/Sherlock_Holmes_a_výtvarný_teoretik.html

"Setkání Sherlocka Holmese a Hercula Poirota v létě 1927 v Řitce" http://www.mariepospisilova.com/Sherlock_Holmes_a_H.Poirot_v_Ritce.html

V r. 1927 se v domě ROSEMARIE v Řitce dokonce setkali Sherlock Holmes s Herculem Poirotem. Pozvala je sem tehdejší obyvatelka domu malířka a spisovatelka Rosemarie Macešková, teta současné obyvatelky - autobiografické hrdinky - umělecké historičky, malířky a spisovatelky Rosemarie Maceškové. Paní Rosemarie tehdy narychlo nechala položit dlažbu k domu, neboť věděla, že Hercule Poirot nemá rád pod nohama venkovskou zem. Takže při svém příjezdu do Řitky si liboval, když se k domu rozeběhl po nově položené dlažbě. Dům zůstal od té doby nezměněn, současná obyvatelka - neteř hostitelky dvou slavných detektivů - učinila jedinou změnu, že nechala původní starobylá okna z praktických důvodů vyměnit za eurookna.

               

Od počátku března 2017 probíhá prezentace obrazů i s literaturou v rámci Expozice současných umělců v Galerii Michael, Rašínovo nábřeží 58, Praha 2.

Galerie je umístěná v příjemném a dobře dostupném prostředí Rašínova nábřeží 383/58 v Praze 2 a tato expozice je vyloženě soustředěna na současné umění - především výtvarné, ale i literární a jsou zde plánované pravidelné Hovory o umění.

K umístění galerie - několik fotografií a mapka na podrobnějším webu, tam i více k prezentovaným výtvarným dílům a rovněž i k literatuře, vesměs související s výtvarným uměním - rozklikněte obrázky:

Pro bližší informace o expozice současných umělců v Galerii Michael či v případě zájmu o účast na tomto programu či v případě zájmu o Hovory o umění se obraťte: nebo

 

Kontakty - nebo na:

 

Základní stránky: http://www.mariepospisilova.com

 

TOPlist