Osobní stránky umělecké historičky Marie Pospíšilové ( Pansymarie, Pansy)

 

 

Stránky Marie Pospíšilové (Pansymarie,Pansy)

Život v umění a umění v přírodě.            

Vítejte na stránkách umělecké historičky, malířky a spisovatelky, autorky detektivních příběhů Marie Pospíšilové, Pansy či Pansymarie!

http://www.mariepospisilova.com/img/WELCOME.wav       Náhlý odchod bratra - rozklikněte fotografii:

Autorka je zastupována agenturou Dilia z.s.

Rozklikněte: Už je na světě nový časopis:

Chystá se druhé číslo měsíčníku - rozklikněte:

Rozklikněte pozvánku: Od počátku března 2017 probíhala prezentace obrazů i s literaturou v Galerii MICHAEL, Rašínovo nábřeží 58, Praha 2. Expozice byla nyní momentálně přerušena výstavou děl žáků školy Michael a naše obrazy tam budou vráceny nejspíš s počátkem září.

Dne 1. března 2017 v 17 hodin se konala slavnostní vernisáž expozice děl současných umělců v Galerii MICHAEL. Galerie je umístěná v příjemném a dobře dostupném prostředí Rašínova nábřeží 383/58 v Praze 2 a tato expozice je vyloženě soustředěna na současné umění - především výtvarné, ale i literární a konají se zde každý třetí čtvrtek v měsíci Hovory o umění:

K umístění galerie - několik fotografií a mapka na podrobnějším webu, tam i více k prezentovaným výtvarným dílům a rovněž i k literatuře, vesměs související s výtvarným uměním - rozklikněte obrázky:

Pro bližší informace o této expozici a Hovorech o umění či v případě zájmu o účast na tomto programu se obraťte: nebo

Rozklikněte odkazy:

Do banky jezdím do Berouna přes Karlštejn anebo kolem Svinař, přes Liteň a kolem Tetína a nechávám se inspirovat zejména k tomu, co nyní píšu - "Záhady baronů z Veveřího vrchu", neboť Veveří vrch právě někde tady musel stát.

Ještě před vánocemi se objevila na trhu kniha, vydaná nakladatelstvím BONDY, s názvem "Sherlock Holmes vítězný / Sir Arthur Conan Doyle a ti druzí..." - kompendium z toho nejlepšího, oceněného v rámci soutěží Asociace autorů detektivek. Do souboru byla zahrnuta má povídka "Sherlock Holmes řeší zvlášť brutální vraždu výtvarného teoretika", oceněná v r. 2013 čestným uznáním, odehrávající se v r. 1927 v sousedním Mníšku pod Brdy a tady - v domě ROSEMARIE na okraji Řitky, tenkrát ještě na samotě. Přestože se povídka dle pravidel soutěží musela vejít do 12 normostran, podařilo se mi do ní vtěsnat řadu autobiografických momentů. Lze zakoupit v:

Je však třeba psát víc a víc o neutěšené situaci u nás kolem výtvarného umění a vládě mafie a podsvětí.

Tatínek jako Sherlock Holmes - akryl na plátně v životní velikosti - rozklikněte:

rozklikněte:

Krédo publikované v Kdo je kdo"Člověk je jen zanedbatelným zlomkem v obdivuhodné přírodě a jen svou nabubřelostí si lichotí, že je jejím vrcholem. Příroda se tomu shovívavě usmívá - a to i prostřednictvím jednotlivých živočichů. Ale občas dá lidstvu poznat jeho omyl a běda, kdyby se opravdu rozzlobila!" (vlastní vycítěný názor)

Vzor: Karel Čapek - se shodným původním oborem uměleckého historika, s obdobným zdravotním postižením, omezujícím hybnost, se shodným pohledem na svět - s člověkem jako uctivým pozorovatelem mocné nedotknutelné přírody.

Pomluvy a fámy - Albert Einstein - volná citace: "Pomluva je hrozná, ale ještě horší je když není." - vystižení podstaty pomluv a fám, které vytvářejí a šíří ti méně inteligentní, méně nadaní, méně vzdělaní, méně schopní a méně pracovití o svých nedostižných vzorech. Dle toho je také vnímejme a stavme se k nim!

Ocenění - všeobecná a literární:

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

Monetize your website traffic with yX Media Monetize your website traffic with yX Media yX Media - Monetize your website traffic with us

sperky.cz

  

V r.1991 konečně samostatná - u počítače zatím u známého, v lednu 1992 již byl doma, za předsednickým stolem jako předsedkyně Klubu kultury SNČR:

 

21.12.1994 - 22 let od velkého profesionálního vykradení bytu. Podrobněji o dlouho předem chystaném vykradení, objednaném pražským starožitníkem u trojice zkušených vykradačů, první várku obrazů odvezli a druhou chystali, když jsem je překvapila - bylo zběžně popsáno již ve vydaných ZLOČINECH MEZI OBRAZY. Zde nezapomenutelný zážitek popsán přesně dle skutečnosti. V Rychlých aktualitách bylo již dříve zmíněno, jak po uplynutí víc jak 10 let byl obraz Ostrov mrtvých Maxmiliána Pirnera prodán v Dorotheu v Linci.

Pro podrobnější text rozklikněte:

Přesný čas na web Kalendar ANIMACE:

 

Další detaily malby - rozklikněte:

   

Zdravotní a zdravotnické potřeby, kojící polštáře, monitory dechu - vše pro Vaše zdraví

  

Živě rozhovory na PRIMĚ,  foto v březnu 2007 na setkání se spolužáky gymnázia,  udílení cen v soutěži Český Bond 007 AIEP - Asociace autorů detektivek v prosinci 2007,  diplom Who is who.

 

Starší podoba stránek - http://www.mariepospisilova.com/MariePospisilova.html a http://www.mariepospisilova.com/Marie.html  - tam uváděné odkazy na další stránky a podstránky jsou vesměs již neaktuální a nefunkční, vystřídaly je nové.

Stručný anglický výtah je již ale zastaralý, torzální a lze pro ten účel použít vložených překladačů Googlu - The English Digest - http://www.mariepospisilova.com/Englishdigest.html

 

Velká část obrazů je prodaných - pro zvětšení klikněte:

   

<

 

  

 

 

  

od čtenáře: "SKVĚLÁ SPISOVATELKA - báječná kniha, která se čte opravdu jedním dechem, poutavá, originální."

Kniha byla šest let nabízena v Knižním klubu a všech předních knihkupectvích, nyní je ale většinou beznadějně vyprodaná a dá se jen velmi obtížně sehnat a zanedlouho nebude již vůbec:

Proto oslovuji jiná nakladatelství za účelem vydání především řady podobných ještě nevydaných prací, v podstatě hledám solidního nakladatele pro trvalou spolupráci.

V předním internetovém knihkupectví jsou ZLOČINY MEZI OBRAZY vyprodané, ale doufám že brzy v něm bude co nejširší nabídka mých dalších už napsaných knih - v současnosti tam již lze zakoupit knihu, v níž je má jedna povídka:

Snad poslední místo, kde lze ještě koupit ZLOČINY MEZI OBRAZY je:

  

"...dnes jsem opět na Vašich aukcích vyaukrovala 2 kočičky, přesně jak jsem předpokládala vnučka byla z nich tak uchvácena, že jsem jí slíbila ještě nějakou do sbírky a protože i já bych nějakou chtěla musím ještě pokračovat ..... Moc Vás prosím o strpení, také nabízíte ještě nějaké pivoňky a ty také moc miluji tak se nezlobte že to bude ještě trvat trochu déle ... Díky moc za tu nádheru kterou už mám doma, nemohu se jí nabažit. Moc zdravím - Vaše velká obdivovatelka -"

„Děkuji - Kočky čarodějky jsou takové jako jsem čekal - mýtické a úžasné - děkuji.“

„Vaše tvorba mě oslovila.................. a ještě moc takových zdařilých výtvorů přeji. Děkuji.“

"Děkuji za Zločiny. Přečetl jsem je jedním dechem a - neuvěřitelné. Tak poutavě napsané povídky jsem již dlouho nečetl."

"Obrázky jsou krásné jako vždy. Z fotek jsem přímo nadšená ............."

"Fotky jsou tak krásné, že se už nemohu dočkat, až je budu mít na zdi."

 

Krátce k obrazům jiných autorů:

Osobní věnování, kterých si vážím - rozklikněte:

Vlevo monografie s věnováním autora PhDr. Čestmíra Berky, rodinného přítele rodičů, nyní hledaná různými složkami, zcizená Miroslavem Kolářem - jako obvykle, všude kolem samý zloděj anebo přinejmenším "diverzant", jak je nazývám i v literatuře, který přijde slídit, je o všem informován, o čem já samozřejmě ne, ale nic neprozradí a jen vynáší - jako zanášivá slepice, též shodné inteligence a úrovně cílů.

Věnování vpravo - viz: http://www.pragueart.biz

 

Aktuálně byla přerušena nabídka vybraných děl české moderny, podložených vždy řadou znaleckých posudků a materiálovými průzkumy. V součanosti není možné říct, zda v budoucnu bude majitel sbírky opět nabízet díla rovněž touto neaukční cestou.

Momentálně jsou tedy nabízena díla z jiných sbírek a vlastní obrazy.

Bližší informace můžete získat na

Ukázky z aktuální nabídky najdete v prezentaci Galerie ROSEMARIE, kde i o výhodách členství v Klubu přátel galerie ROSEMARIE:

Další informace k nabídkám uměleckých děl naleznete na

V závěru obou výše uvedených stránek je nyní postupně vkládána konkrétní nabídka děl i s cenami, nyní však hlavně v nabídce Galerie MICHAEL.

 

Nabídka díla Oty Janečka na

 

Ohledně obrazů Andreje Bělocvětova přímo z rodiny:

 

a je možné komunikovat i přes blog:

  

  

Dále také na: http://www.mariepospisilova.com/Vybrané_obrazy.html

 

Již od první poloviny či poloviny 80. let jsem při průzkumu obrazů spolupracovala s ing.Bohumilem Štverákem, který tehdy zahájil provádění své originální radiologické expertízy pomocí rentgenofluorescenčních paprsků, určující se stoprocentní jistotou objektivní vědeckou metodou stáří veškerých vrstev díla, tj. včetně podkladu a popř. i lokalitu vzniku díla - bližší informace:

Bohužel ing.Štverák zemřel.

 

Aktuality:

 

Dostala jsem odkaz, jak na You Tube je v rozhovoru o investicích do umění ukazován odkaz na mé stránky, jak upozorňuji na falzum, prodávané v pražské aukční síni, ostatně těch poukazovaných falz je víc - rozklikněte a vedle pak klikněte na odkaz na mé stránky:

Zdravotní a zdravotnické potřeby, kojící polštáře, monitory dechu - vše pro Vaše zdraví

Adventní věnec ke stažení na monitor: Prezentace:

Animace: Rychlejší, ale menší:

ANIMACE jsou vesměs dílem bratra JAROSLAVA

http://www.mariepospisilova.com/adventPf2010.html

http://www.mariepospisilova.com/vanocePf2010.html

Bratr JAROSLAV absolvoval katechumenát u Františkánů na farnosti u P.Marie Sněžné v Praze, zkusil si katechumenátský víkend v klášteře a o Velikonocích 2012, konkrétně v sobotu 7. dubna 2012 byl slavnostně pokřtěn a biřmován a přijal jména po svých křesťanských vzorech - křestní jméno JILJÍ a biřmovací jméno FRANTIŠEK. - rozklikněte!

Nadšený sběratel umění a blízký spolupracovník - MUDr. Milan Oulehla v TV GIMI 5.dubna 2012 a znovu pak 20.dubna 2012. - rozklikněte!

    

Webmaster:  http://www.mariepospisilova.com/img/GOODBYE.wav     klikni na přesný čas:    

 

Seznámení s teoretickou, ale především tvůrčí prací umělecké historičky Marie Pospíšilové (Pansymarie, Pansy) - obrazy a detektivní beletrie.

 

Aktualizovaná nabídka na eAntik:

  

sperky.cz

TOPlist TOPlist TOPlist TOPlist

návštěvnost pro mariepospisilova.com, rosemarie.cz, pansymarie.com a obrazy-nabidka.cz