Marie Pospíšilová (Pansymarie, Pansy)

ZLOČINY MEZI OBRAZY I. - ilustrace

 

Pro zvětšení klikněte na obrázky, otevřou se v novém okně, kde si je opět lze zvětšit do maximální velikosti.

 

http://www.mariepospisilova.com/img/obrazek1-20.jpghttp://www.mariepospisilova.com/img/obrazek2-20.jpghttp://www.mariepospisilova.com/img/obrazek3-20.jpghttp://www.mariepospisilova.com/img/obrazek3a-20.jpghttp://www.mariepospisilova.com/img/obrazek4-20.jpghttp://www.mariepospisilova.com/img/obrazek4a-20.jpghttp://www.mariepospisilova.com/img/obrazek5-20.jpghttp://www.mariepospisilova.com/img/obrazek6-20.jpghttp://www.mariepospisilova.com/img/obrazek6a-20.jpghttp://www.mariepospisilova.com/img/obrazek7-20.jpghttp://www.mariepospisilova.com/img/obrazek8-20.jpghttp://www.mariepospisilova.com/img/obrazek8a-20.jpghttp://www.mariepospisilova.com/img/obrazek9-20.jpghttp://www.mariepospisilova.com/img/obrazek9a-20.jpghttp://www.mariepospisilova.com/img/obrazek9ab-20.jpghttp://www.mariepospisilova.com/img/obrazek9b-20.jpghttp://www.mariepospisilova.com/img/obrazek9c-20.jpghttp://www.mariepospisilova.com/img/obrazek9d-20.jpghttp://www.mariepospisilova.com/img/obrazek10-20.jpg

 

19 autorských ilustrací - akvarelový pastel a částečně fotografická koláž, doplněná akvarelovým pastelem.

Zobrazené výjevy: Rosemarie Macešková - Úvod ke Zločinům mezi obrazyI., Prof. Viola Slunečná v Antik Radima Oslíka - Úvod ke Zločinům mezi obrazyI., Universita Ludvika Učeného ve Velkém Moudru - Úvod ke Zločinům mezi obrazyI., Zámek Hroby - Smrt výtvarníka, Město Růžohrad - Vražda sběratele, Galerista Noár ve dveřích hotýlku v Růžohradu - Vražda sběratele, Obraz nad komodou u zavražděného sběratele (Růžohrad, Liliová 13) - Vražda sběratele, Časák informuje Zdevastila o odchodu Koňadry z Prosperity - Mrtvý Ukrajinec ve sklepě, JUDr. Rudolf Ryšavý ve své kanceláři v Prosperitě - Mrtvý Ukrajinec ve sklepě, Prof. Viola Slunečná u růží na zahradě - Mrtvý Ukrajinec ve sklepě, Zamotaný s obrazy ve dveřích - Samé závislosti, Plk. JUDr. Huňatý - Signum AP aj. příběhy, Obraz značený AP -  Signum AP, Vetřelec za závěsem 1 m od dveří - autentická autobiografická scéna - Signum AP, Columbův baloňák se značkou JITEX PÍSEK - Nejsem James Bond a není tu ani Columbo, Flash dr. Pomněnkové, ředitelky policejního muzea a její obsah - Kdo zabil ředitelku policejního muzea, Bílé plastiky na zahradě u domu ROSEMARIE v Řitce - Řitka - český Midsomer. 

 

Osm prvních příběhů s úvodem pod názvem "ZLOČINY MEZI OBRAZY" bylo připraveno již v létě 2008 k vydání v NAKLADATELSTVÍ OLGA KRYLOVÁ. Za tím účelem bylo vytvořeno také 19 autorských ilustrací. Mezitím však vznikla nová edice DÝMKA, určená Asociaci autorů detektivek. Edice, kam byla plánovaná kniha zařazena, měla mít jednotnou koncepci, takže od ilustrací mělo být upuštěno a nakonec z technických důvodů zřejmě nedojde ani k vydání knihy. Ilustrace též na http://album.volny.cz/rosemariemaceskova , úvod k Zločinům mezi obrazy I. - http://www.mariepospisilova.com/1-Uvod.html .

Proto nově bylo domluveno vydání publikace v edici KRIMI v nakladatelství NAVA, kde má dojít k vydání v lednu 2011. Do publikace bude zařazen určitý počet povídek - s tím, že další pak budou připraveny případně pro následnou publikaci jako 2. svazek ZLOČINů MEZI OBRAZY a další případně pro následující...

Bližší informace na dotaz -

     Další ilustrace k novějšímu příběhu, nezahrnutému do "ZLOČINY MEZI OBRAZY I." - k povídce "Sherlock Holmes a záhada s obrazem v Řitce":

 

O cyklu "ZLOČINY MEZI OBRAZY" více na http://www.mariepospisilova.com/zločinymeziobrazy.html