Vybrané fotografie Marie Pospíšilové (Pansymarie, Pansy)

 

 

TOPlist

Stránky jsou jen občas doplňovány, ale ojediněle nyní bude možno se setkat s fotografickou tvorbou i v expozici:

Od počátku března 2017 bude prezentace obrazů (a rovněž občas i fotografií) i s literaturou součástí programu Galerie MICHAEL, Rašínovo nábřeží 58, Praha 2.

Po mírném posunutí byla na 1. března 2017 stanovena slavnostní vernisáž expozice děl současných českých výtvarníků v Galerii MICHAEL, to je "staronové galerii v novém", za nového majitele a provozovatele.

K umístění galerie - několik fotografií a mapka na podrobnějším webu - rozklikněte:

 

Zachycení pomíjivosti, prchavé chvilky a svěžesti květů.

Z fotografické žně ze zahrady domu PANSYMARIE v Řitce - mj. vykvetlé tatínkovy pivoňky - od laskavého odborníka z Břeclavi, obdivujícího fotografie na Aukru, jsem dostala informaci, že by se dle něj mělo jednat o odrůdu dřevitě pivoňky - píše:"nejedná se o evropskou odrůdu, ale spíše japonskou odrůdu Sakura Jishi, což je to v překladu - lev v třešňové zahradě. Měly být to spíše nižší odrůda, dorůstající výšky přibližně 100 cm. Květ by měl býti cca 16 cm v průměru a mírně vonící. Jedná se o druh Paeonia suffruticosa."

Zde fotografie do r. 2013 a starší, novější jsou na jiných místech webu - tj. na jednotlivých podstránkách hlavních stránek.

 

Určitý úzký výběr fotografií lze shlédnout na http://album.volny.cz/tabulari/Vybrané fotografie

a další fotografie lze nalézt na http://pansymarie.galerie.cz

Fotografie je možné objednat ve vysoké kvalitě tisku, s autorským podpisem. Takto byly donedávna ve velkém prodávány na Aukru, kde jich již byly prodány minimálně desítky, zejména v oblibě byly fotografie bohatých květů pivoněk - tatínkových pivoněk ze zahrady v Řitce.

Zajímavá fotografická žeň až dále ke konci těchto stránek - proto postupujte dále !!!

 

Ukázky - pro zvětšení klikněte na obrázek a ještě jednou pro ještě větší:

Vpravo vyfotografovaný duch, zdá se kočičí duch, jak se náhle zjevil před hledáčkem fotoaparátu 25.7.2009 kolem 15.hodiny, aby varoval, že jsou v Řitce kopáním ohrožovány hroby - což bylo ihned shledáno a včas zaraženo.

 

Fotografie byly dříve ve velkém průběžně nabízeny a prodávány na Aukru - pod: starožitnosti a umění - obrazy.

Z hodnocení fotografií od kupců:

"Obrázky jsou krásné jako vždy. Z fotek jsem přímo nadšená ............."

"Nádherná fotka, moc děkuji a doporučuji:-)"

"Děkuji a moc se na Vaše pivoňky těším. Jsou jako živé, člověk úplně cítí jejich vůni."

"Děkuji Vám za poslanou zásilku Vašich pivoněk. Poslala jste mi o jednu fotografii navíc. Já Vám za to moc děkuji. Již ji dražím, ale přitom ji mám již doma. To je opravdu moc hezké a ještě se mi to nestalo."

"Fotky jsou tak krásné, že se už nemohu dočkat, až je budu mít na zdi. Miluji pivoňky. Celé jaro k nim čuchám a těším se s nimi."

 

Z fotografické žně z r. 2012 na zahradě domu PANSYMARIE v Řitce

- zde byly vkládány vybrané fotografie, které bylo možné postupně kupovat na portále Aukra pod nickem "pansymarie" (aktuálně již nabídka na Aukru není obnovována, protože fotografie stejně jako jiná tvorba jsou lépe nabízeny přes kamenné galerie - zarámované fotografie v cenách 1.500-2.500,- Kč):

Hlídač zahrady - její skalní obyvatel veveřák Kazizubka:

Dirigentské místo pro dirigenta ptačího orchestru:

 

 

Zpět na základní stránky autorky - http://www.mariepospisilova.com

 

TOPlist