Kočičí rodina ze Zahrastánu

 

 

Osudy mých životních společníků - v pořadí:

 

Nádirek - Nádir-šáh Šírín az Algieba - z rodu az Algieba, persky = ze souhvězdí Algieba, zakladatel rodu ze Zahrastánu, persky = z květinového sadu

Olminka - Olma z Théby - zakladatelka rodu ze Zahrastánu

Mikoušek - z prvních potomků předešlých

Azraelka - z prvních potomků předešlých

Tygroušek - Abukýr ze Zahrastánu

Čumoušek - Abusýr ze Zahrastánu

Bastedka - Basted ze Zahrastánu

 

 

 

Aktuálně - ti nejbližší:    http://www.mariepospisilova.com/img/Cumousek.wav   klikni na přesný čas: 

  Svíčku pro Mikouška na stránkách http://www.kockaapravo.cz/vigilie.php zapálila jedna z pravidelných zájemkyň o Kočky čarodějky na Aukru a vložila text: "Tichá vzpomínka na Mikouška, který odešel za duhový most...Byl společníkem své paničce skoro 17 let...V srdci paničky budeš žit dál...11. června 2009  Nora"

V noci v prvních hodinách 10.6.2009 dodýchal náš Mikoušek, urostlý bílý perský kocour, obrovská osobnost, gentleman, naše opora, sloup, pilíř, náš silný mužský. Vždy důstojný, velký elegán, zcela nad věcí, jak při focení reklam pro ELLE, tak při nátáčení TV reklam - např. první reklamy pro pojišťovnu Winterthur, kde zadními nohami odsouvá pohovku s bernardýnem nebo při natáčení filmů - kdy americký režisér na něj volal "Mickie". Zapsal se do kultury naší země a dal bez necelého měsíce na 17 let našemu životu eleganci, šarm a noblesu, jakou u většiny lidí marně hledáme. 5.7.2009 by se dožil 17ti let. Narodil se jako jedno ze čtyř prvních dětí Olminky a Nádirka. Mikouškova noblesa nám bude scházet.

Výjimečné osobnosti mají výjimečný osud a i s úmrtím čekají na přestupné datum 29. února. Tak si na 29.2.2008 počkala ve svých víc jak 16ti a půl letech, 1.8.1991 narozená, Olminka - Olma z Théby, má nejvěrnější společnice životem, má nejbližší, označovaná jako mé já ve zvířecím světě. Za života s podobou andílka se po téměř celoživotním léčení očí a v poslední době vážném agresivním onemocnění pravého oka s konečnou platností převtělila do malého krásného andílka a odlétla do kočičího nebe, odkud nás bude i nadále sledovat, tak jak za života byla neobyčejně odkázána na mou přítomnost. Filmaři, zejména francouzští, natáčející v Čechách rozsáhlou hranou reklamu na motivy Jamese Bonda, velmi oceňovali Olminčiny herecké ambice a nadání. Ztělesnila bílou kočku Bondova protivníka s mikrofilmem v briliantovém obojku na krku, unášenou přítelkyní Jamese Bonda Bondovým letadlem. Vytvořila víc hereckých rolí a všude zanechala silný dojem své mimořádné osobnosti - droboučké úhledné postavy se silným duchem. Dne 29.2.2008 krátce po 19. hodině si po několika hodinách bezvládného ležení náhle krásným ladným pohybem do výšky protáhla nožičky - pohybem, který by se měl učit v baletní škole, ale stejně by jej lidští adepti baletního umění s takovou grácií nezvládli - a poté už nedýchala. Jsme s Tebou Olminko a Ty jsi s námi!

Dne 29.9.2006 zemřel Čumoušek, oficiálním jménem Abusýr ze Zahrastánu. Ve svých 13ti letech podlehl především své kardiomyopatii a bude pohřben na zahradě v Řitce společně se svým dvojčátkem Tygrouškem (Abukýrem ze Zahrastánu), který zemřel již 23.2.2005 na selhání ledvin, které měli oba bratři nemocné po svém tatínkovi Nádirkovi - Nádir-šáhovi Šírín az Algieba, který na ně ve svém hrobu na zahradě v Řitce již řadu let čeká.

Dne 17.12.2006 své dva o tři měsíce starší bratříčky následovala Bastedka - Basted ze Zahrastánu, která ve svých na den přesně 13,5 letech zcela náhle a nečekaně podlehla selhání ledvin - jak se ukázalo, i ona po Nádirkovi zdědila nemocné ledviny. Tedy i její neobyčejně oddaná a čistá dušička na nás již mává z bílého obláčku kočičího nebe. Se svým vyhroceně jemným bílým vzhledem, pro nějž byla zvaná též Porcelánka nebo Porculánka, byla inspirací k obrazu Basted-egyptské oko, ale i k dalším Kočičím mandalám.

Více o zvířecích rodinných představitelích na  http://album.volny.cz/tabulari/Filmoví herci naší zvířecí rodiny,cats a dále v budoucnu bude připraven přehledný ucelený odkaz.

Bratr o svých holčičkách kočičkách i mých na http://www.mariepospisilova.com/jaroslav.html  (starší stránky na freewebu jsou momentálně nefunkční - http://mujweb.cz/www/jaroslav.pospisil), tam i medailonky jednotlivých kočičích osobností a jejich podobizny a nově si nyní vytváří http://www.jaroslavpospisil.com

Dne 5. července 2010 se naše úžasná AZRAELKA dožívá společně prožitých 18ti let, přejeme hodně zdraví, aby nás i nadále mohla těšit svým skromným a dobrým srdíčkem!!!

Animace:

 

Zleva nahoře zakladatel rodu - Nádirek neboli Nádir-šáh Šírín az Algieba, v Řitce v r. 1991 a na výstavě v r. 1991, dále Olminka neboli Olma z Théby, Nádirkovi pořízená partnerka - profesionální foto k filmování (po kliknutí animace!) a Olminka se stala andílkem, olej; plátno 50x40 cm - a z prvních dětí - bílý Mikoušek - v mládí a poté v 15 a půl letech - víc fotografií Mikouška z tohoto focení na křesle na albu - http://album.volny.cz/zahrastan . Dále Mikoušek se svým dvojčetem - tmavou Azraelkou na obraze Kočky doma - Mikoušek a Azraelka, malba vaječnou temperou na plátně, 60x50 cm - zobrazení dvou z nejstarších dětí Nádirka a Olminky, kteří 5.7.2008 oslavili 16. narozeniny, Azraelka je od 10.6.2009 jedinou dosud žijící že všech zde uvedených, ačkoliv je nemocná celý život a veterináři jí stále předpovídali již nedlouhý život, dále mladší generace - bílí Tygroušek neboli Abukýr ze Zahrastánu a jeho dvojče - Čumoušek neboli Abusýr ze Zahrastánu a nejmladší - Bastedka neboli Basted ze Zahrastánu.

Pod tím dole na vizitce malovaná podobizna světové filmové herečky Olminky - Olmy z Théby, která 1.8.2008 své 17. narozeniny již slavila na obláčku. 

 

Dne 5. červemce 2011 AZRAELKA oslavila 19. narozeniny - více na http://www.mariepospisilova.com/Azraelka.html

 

  HALELUJÁH troubí andělé na nebeské pozouny.

Dne 20. ledna 2012 se rozzářilo nebe, dorazilo tam jedno z největších srdcí, které kdy chodilo po zemském povrchu. Od narození vážně nemocná Azraelka, které osud určil žít ten nejkratší život z nejkratších, tvrdě a úspěšně s tímto osudem bojovala 19 a půl roku - a ubezpečovala své okolí o své povinnosti dar každého dne života milionkrát oplácet a vracet. Nejspíš proto nás tak dlouho nemohla opustit, protože cítila, že tu své blízké nesmí zanechat, až už přeci jen zákon přírody musel být dodržen. Opustila nás však pouze vnější fyzická schránka, která je pomíjivá, ale úžasná duše s tím nejširším srdcem tu zůstala navždy, navždy obohatila náš život a další životy, které kdy budou na naší planetě, v našem vesmíru... Děkujeme.

Na podzim na Františka - 4. října 2016 bratrovi zemřela poslední perská kočička - Libuška a nás si našli dva bezdomovci. Velký bílý kocourek přišel, prohlédl si dům od sklepa do ateliéru ve druhém poschodí a řekl si - "Ano, to je dobré k bydlení". A začali tu u nás bydlet - František a Františka. Přitom poté, co se dal trochu do pořádku, tak se ukázalo, že František je čistokrevná turecká bílá angora s krásnýma světle modrýma očima. A doplnila jej u nás Františka, drobná typická mourovatá představitelka středoevropské kočky domácí, jejíž plachá maminka žije venku na naší zahradě a kontroluje, jak její dceruška si polepšila na opečovávanou kočku interiérovou. Františka je štíhlá modelka s dlouhými údy, která vypadá, že má stále na sobě své oblíbené pruhované pižamko. Stejně jako jsou rasou odlišní, tak i povahově - František chce svůj klid a Františka je rychlá, rozverná a Františka často svou energií obtěžuje, takže František se před ní ukrývá. Má ji však starostlivě rád a myje ji vždy pečlivě její hlavičku. Dočkala jsem se tedy konečně zase svého velkého bílého kocoura, na nějž jsem byla zvyklá a který mi scházel. Tak k nám prostě sám přišel, našel si nás - což je až neuvěřitelný příběh.

 

Kontakty paničky -

 

 

TOPlist