Marie Pospíšilová: ZLOČINY MEZI OBRAZY, vydalo nakladatelství NAVA v únoru 2011. Soubor detektivních povídek umělecké historičky a malířky, s autobiografickou hlavní hrdinkou Rosemarií Maceškovou, zde nejstarší povídky, psané přibližně v letech 2001 - 2007, další jsou připravené do dalšího dílu. V dalších příbězích, psaných od r. 2008 hlavní hrdinka přesídlila do domu ROSEMARIE v Řitce u Prahy a prožívá vše odtud. Tam i historické exkurzy do minulosti Řitky v rámci příběhů, odehrávajících se v době Sherlocka Holmese - o zmizelém obraze v zámku v Řitce či o pokladu v Řitce, přičemž byly co nejpřesněji dodržovány dobové reálie a fakta. K historii Řitky je i v úvodní povídce druhého dílu - Řitka-český Midsomer. Tyto příběhy ze Řitky tedy čekají na vydání v dalším dílu. Knihu doprovodily vlastní ilustrace autorky, nakonec v počtu čtyř, připravená pátá byla i s dalšími povídkami přesunuta k použití v dalším díle - zde v přílohách se jedná o poslední ilustraci, zobrazující dům, kde se budou odehrávat právě povídky určené pro další díl. Kniha má 143 stran textu, 4 ilustrace autorky, formát 21 x 14 cm. Bližší informace jsou na webu autorky.

Vybrané reference:

- od místopředsedkyně Asociace autorů detektivek: "Milá Marie, už víc než měsíc se Ti chystám napsat, jak se mi líbila Tvoje knížka. Mám ji na chaloupce, přečetla jsem ji s velkým zájmem a prakticky jedním dechem, jen je mi trochu smutno z toho všeho, co popisuješ. Je to život. Tak piš dál."

- od čtenářů: "SKVĚLÁ SPISOVATELKA - báječná kniha, která se čte opravdu jedním dechem, poutavá, originální."

"Paní Pospíšilová, teprve dnes jsem si přečetl první povídku z Vaší knihy. Velice pěkně napsané a autentické.Je vidět,že se máte o co podělit ze své odbornosti a navíc vším zaujmout."

" Dobrý den.Všechny povídky z Vaší knihy jsou velmi zajímavé a čtivé.Člověk by si přál aby byly jen fantazií spisovatelky.Ale tato doba je bohužel dost děsivá."

"Těším se i na Vaši další knihu."

"Děkuji za Zločiny. Přečetl jsem je jedním dechem a - neuvěřitelné. Tak poutavě napsané povídky jsem již dlouho nečetl."

Na Zboží.cz je uvedeno: "Zločiny mezi obrazy je velmi oblíbená kniha." A dále jsou tam vybrána hodnocení na webech, knihu nabízejících, kde počet hodnocení dosahuje vysokých hodnot.

 

Kniha byla šest let nabízena v Knižním klubu a všech předních knihkupectvích, nyní je ale většinou beznadějně vyprodaná a dá se jen velmi obtížně sehnat a zanedlouho nebude již vůbec:

Proto oslovuji jiná nakladatelství za účelem vydání především řady podobných ještě nevydaných prací, v podstatě hledám solidního nakladatele pro trvalou spolupráci.

V předním internetovém knihkupectví jsou ZLOČINY MEZI OBRAZY vyprodané, ale doufám že brzy v něm bude co nejširší nabídka mých dalších již napsaných knih:

Snad poslední místo, kde lze knihu ještě koupit je:

 

Následující je tedy již věcí minulosti:

S věnováním autorky - nejjednodušeji a navíc nejlevněji bylo nabízeno dosud na Aukru. To však muselo být ukončeno vzhledem k tomu, že se další výtisky knihy staly vzácností. Šéfredaktor nakladatelství NAVA sdělil, že další výtisky už nejsou na skladě.

Výtisky tedy už asi nebudou mít ani, kde původně šlo koupit:

http://neoluxor.cz/beletrie/zlociny-mezi-obrazy--91072/>

http://internetovy-obchod.msbox.cz/zlociny-mezi-obrazy/f-3-s-60-dp-106007/

http://www.eruditus.cz/knihy/pospisilova-marie/zlociny-mezi-obrazy

http://www.knizniweb.cz/knihy/106081-zlociny-mezi-obrazy.html?show=popis

http://www.academiaknihy.cz/zlociny-mezi-obrazy.html

http://www.knihycz.cz/zlociny-mezi-obrazy--P29169

http://www.knihkupectvi.info/zlociny-mezi-obrazy/d-93994/

http://www.knihcentrum.cz/zlociny-mezi-obrazy/d-94147/

http://www.vsechnyknihy.cz/product_detail.asp?pord=new&porddes=1&c=499&p=106007

http://www.dobre-knihy.cz/detail/143079/zlociny-mezi-obrazy-pospisilova-marie.htm

http://nejlevnejsi-knihy.cz/podskupina/0101/?omezit=novinky&cena=do-99&dostupnost=&jazyk=CZE&skupina=&limit=15

http://www.librum.cz/knihy/fb0383208deab1fed59fd900767c03bf/?order_how=DESC

http://www.beletrie.eu/knihy/zlociny-mezi-obrazy.html

http://www.knihaberan.cz/zlociny-mezi-obrazy/d-190066/

http://www.arara.cz/product/343887

http://www.amazonek.cz/produkty/e177481-zlociny-mezi-obrazy.html

http://www.november.cz/product/343887

http://www.knihkupectvi-daniela.cz/zlociny-mezi-obrazy/d-165615/

http://www.srovname.cz/nava-zlociny-mezi-obrazy/srovnani-cen/k.1490093

http://www.pixmania.cz/cz/cz/8264689/art//zloeiny-mezi-obrazy.html

http://ceny.cenovyradce.cz/?najdi=Zlo%E8iny%20mezi%20obrazy

http://www.pns.cz/vyhledavani/?tot0=211&pgf0=200&kategorie=17

http://www.pns.cz/vyhledavani/?tot0=533&pgf0=500&barva=7

http://shop.nakladatelskyservis.cz/

 

Od února 2017 bude prezentace obrazů (často ilustrativních) i s literaturou součástí programu Galerie MICHAEL, Rašínovo nábřeží 58, Praha 2.

Na 20. února 2017 je plánováno zahájení nové činnosti Galerie MICHAEL, to je "staronové galerie v novém", za nového majitele a provozovatele. Galerie je umístěná v příjemném a dobře dostupném prostředí Rašínova nábřeží 383/58 v Praze 2 a bude vyloženě soustředěna na současné umění - především výtvarné, ale i literární.

K umístění galerie - několik fotografií a mapka na podrobnějším webu, tam i více k prezentovaným výtvarným dílům a rovněž i k literatuře, vesměs související s výtvarným uměním - rozklikněte obrázky:

 

Kontakt -

 

Základní stránky: http://www.mariepospisilova.com

TOPlist