Bestie  kolem

TOPlist

Projekt - cyklus obrazů s názvem "Bestie kolem".

Konečně se snad podařilo najít výtvarný ekvivalent pro vyjádření toho, co již déle vkládám do psaného slova v cyklu detektivních příběhů, nazvaném "Zločiny mezi obrazy", tj. zpracování autobiografických momentů z vlastního života.

Vše pak jako umělecký program shrnuje programové prohlášení direismu - viz http://www.mariepospisilova.com/Direismus.html .

Výrazně sem patří chystaný cyklus "Boží mlýny" - http://www.mariepospisilova.com/Bozimlyny.html

Nebo také ilustrace k "Zločinům mezi obrazy I." - http://www.mariepospisilova.com/ilustrace.html

 

Na ilustracích - Plk.JUDr.Huňatý, JUDr.Rudolf Ryšavý a kanceláři Prosperity, Časák rozčíleně sděluje do telefonu Zdevastilovi, že Koňadra již v Prosperitě není - v městě Ocel před budovou Banánu.

Podobnou negativní osobní zkušenost s vágním přístupem k práci trestními orgány vystihuje i olejomalba na plátně - 50x50 cm s názvem "Státní úředník" -

Žijeme v době, kdy se zřejmě člověk nevyhne zločinu a zločincům, ať by se snažil sebevíc. Vždy jej dostihnou a tehdy má člověk přímo povinnost do dění vstoupit a nezůstávat pouhým pozorovatelem - ve smyslu, jak údajně prohlašoval Jaroslav Dietl, že "Každý člověk by měl za svůj život zlikvidovat alespoň jednoho lumpa".

Sem právě přímo náleží chystaný cyklus "Boží mlýny" - http://www.mariepospisilova.com/Bozimlyny.html

Patří sem velký případ s podvodníky a boj s nimi, ale i s vágním státním aparátem, nakonec spíš nepřátelským, přejícím podvodníkům.Vše bylo již krátce shrnuté v detektivním příběhu "Podvodníci mají své slabiny" a nověji pak "Mrtvý Ukrajinec ve sklepě" - viz http://www.mariepospisilova.com/detektivky.html, kde jsou i odkazy na celý text obou povídek. Obraz s názevem "Randez-vous se zločinem aneb ekvitní pohůnci v Hybernské" , malba olejem na plátně, 60 x 55 cm: 

viz také - http://www.mariepospisilova.com/EKVITA.html

Tento obraz i uvažované následující mají vyjádřit neuvěřitelnou anabázi letitého boje s podvodníky, kterým přeje zkostnatělý policejní a soudní aparát, nechtějící si přivodit křivý pohled z podsvětí a vymlouvající se na nedostatek přímých důkazů pro svou zřejmou neschopnost pracovat s množstvím nepřímého průkazního materiálu. Však i v klasickém detektivním žánru pro tento účel musel státní aparát využívat soukromých "šedých buněk mozkových". Doby se mění, ale lidé nikoliv.

Akvarelová skica k dalšímu obrazu s názvem "Zakrývání zločinu":

 

Samostatnou kapitolou pak je:

Svět   p o m l u v

Pomluvám a fámám jsem věnovala pozornost i na základních stránkách, zde pak lze uvést např. obraz "Fáma naráží o stromy".

Viz vše i ve "Zločinech mezi obrazy" - http://www.mariepospisilova.com/detektivky.html .

Jakékoliv dotazy nebo objednávky na

zpět na http://www.mariepospisilova.com

 

nebo na http://www.mariepospisilova.com/malba.html