Azraelka 19tiletá

Naše úžasná AZRAELKA se dne 5. července 2011 dožila úžasných 19ti let, přestože je již od narození celý život vážně nemocná.

5. červenec je nejen den VĚROZVĚSTů, nýbrž i ZVĚROZVĚSTů.

 

Přestože ji již jako 14ti denní kotě chtělo několik zvěrolékařů utratit a dívali se na mne jako na blázna, co se s tak nemocným kotětem "nadělám", že to přeci nemá cenu, Azraelka prostě tento svět neopouští. Vždy někdy o půlnoci jsem se v r. 1992 ještě bez auta vydala městskou noční dopravou rychle k zvěrolékaři, kde malou Azraelku odoperovali s tím, že ale jestli to nebude v pořádku, tak je to na utracení. Proto zase příště jsem vyhledala jiné zařízení, někde na jiném konci Prahy a jela tam. Někde v noci ani nesloužila sestra a Azraelku jsem lékaři držela při operaci sama, protože ji kvůli malému věku nemohli ani uspat, takže se mi třeba během operace zakousla do ruky a tak byla celou operaci. Až jednou v noci si taxikář všiml osamělé drobné postavy s přenoskou v ruce, jak osamoceně stojí uprostřed mezi koncem tramvajové trati a začátkem trati autobusů a zastavil s tím, že tam asi jen tak brzy nic nepojede a zdarma nás svezl do dalšího nově nalezeného veterinárního zařízení, které jsem si našla. A tam to bylo naprosto jiné než v předchozích - tehdy mladý MVDr.Michal Čáp hned v počítači založil Azraelce lékařskou kartu, čímž dal jasně najevo, jak se s Azraelkou počítá a rozhodně nepadlo ani slovo o nějakém utrácení. Tehdy jsem si hned řekla, že toto je místo, kam budeme jezdit, zde nás budou léčit. Azraelku tenkrát dvakrát opakovaně operovali a stav se poněkud stabilizoval. Ale přesto pak průběhem života se musela operace ještě nekolikrát opakovat. A když ji operovali v jejích 8mi letech, tak mi lékař řekl, že ji sice zašili, ale téměř to už nemá význam, protože je uvnitř celá žlutá a zřejmě už dlouho žít nebude. Proto jsem byla vždy přesvědčená, že z mé skvadry dospělých koček, jinak vesměs běloušků, právě Azraelka zemře první. A když jí operovali naposledy v r. 2004 - ze kdy jsou fotografie s límcem, tak jsem jí šeptala do ucha, že mně nesmí opouštět. A Azraelka si to vzala k srdci. Mezitím postupně umřeli ostatní - Čumoušek, Tygroušek, Bastedka, Olminka a Mikoušek, ale Azraelka prostě paničku neopustí.

Děkujeme Azraelce za její dobré srdíčko a přejeme, ať je tu s námi stále !!!

 

Chronologicky uspořádaná fota:

 

S gentlemanským bratříčkem Mikouškem, dvojčetem:

 

Azraelka téměř osmnáctiletá - již prodaný obraz:

 

Azraelka právě v den svých 19. narozenin:

 

  HALELUJÁH troubí andělé na nebeské pozouny.

Dne 20. ledna 2012 se rozzářilo nebe, dorazilo tam jedno z největších srdcí, které kdy chodilo po zemském povrchu. Od narození vážně nemocná Azraelka, které osud určil žít ten nejkratší život z nejkratších, tvrdě a úspěšně s tímto osudem bojovala 19 a půl roku - a ubezpečovala své okolí o své povinnosti dar každého dne života milionkrát oplácet a vracet. Nejspíš proto nás tak dlouho nemohla opustit, protože cítila, že tu své blízké nesmí zanechat, až už přeci jen zákon přírody musel být dodržen. Opustila nás však pouze vnější fyzická schránka, která je pomíjivá, ale úžasná duše s tím nejširším srdcem tu zůstala navždy, navždy obohatila náš život a další životy, které kdy budou na naší planetě, v našem vesmíru... Děkujeme.

Stránky celé kočičí rodiny: http://www.mariepospisilova.com/cats.html

 

Kontakt paničky -

 

Základní stránky paničky: http://www.mariepospisilova.com

 

TOPlist